logo

Kulturskolans personal

Du ser våra kontaktuppgifter i högerspalten. Välkommen att höra av dig!

Bild på en orkester med olika lärare från Kulturskolan

Sidansvarig

Senast ändrad

KONTAKTUPPGIFTER

 

Kultur- och bibliotekschef
Tina Bergenbrink
tina.bergenbrink@edu.hagfors.se
070-384 75 34

VÅRA LÄRARE

Bild & Film
Therése Olsson
therese.olsson@edu.hagfors.se
070-385 37 38

Dans
Sandra S Johansson
sandra.sjostrom@edu.hagfors.se
070-385 38 90

Gitarr
Simon Torssell Lerin
simon.torssell.lerin@edu.hagfors.se
073-074 29 38

Piano
Brian Illemann
brian.illemann@edu.hagfors.se
072-224 14 97

Slagverk & elbas
Stefan Möllberg
stefan.mollberg@edu.hagfors.se
070-385 37 01

Stråk & ensemble
Agneta Eriksson
agneta.eriksson@edu.hagfors.se
070-385 45 83

Sång
Hanne Hermansson
hanne.hermansson@edu.hagfors.se
073-084 24 77

Kontakt Kulturskolan
Emelie Sjöström Kulturskolan@edu.hagfors.se
0563-186 03

Telefontid
Mån- tis, tors- fre 09.00- 12.00

Postadress
Hagfors Kommun
Kulturskolan
683 80 Hagfors

Besöksadress
Älvstranden Bildningscentrum, Hagfors. Vi har även undervisning på andra platser i kommunen

 

KONTAKT

0563–185 00
Måndag–fredag 08.00–16.00
Lunchstängt 12.00–13.00

Dalavägen 10
683 80 Hagfors
kommun@hagfors.se

Följ Hagfors kommun på facebook.